Pierwsze urodziny Miejskiego Żłobka Wesoła Rybka w Rybniku

Roczek obchodziliśmy w gronie rodziców, dziadków i innych członków rodzin naszych dzieci. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan wice Prezydent Wojciech Świerkosz i Pani Agnieszka Skupień - rzecznik prasowa Rybnickiego Magistratu.

Byli  pracownicy Urzędu Miasta – głównie Wydziału Edukacji oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pan Arkadiusza Marcol. Trzeba dodać, że tzw. CUW jest jednostką, która świadczy usługi dla placówek miejskich, głównie wspierając Dyrektorów w płacach i księgowości.

Na pierwszych urodzinach żłobka byli także przedstawiciele związków Pani Hanna Grzelec - NSZZ Solidarność  Pan Kazimierz Piekarz – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego a także dyrektorzy sąsiednich placówek oświatowych.

Ponadto obecność swą zaznaczyła pobliska Biblioteka Miejska dla dzieci, z którą na co dzień współpracujemy w ramach co czwartkowych spotkań z książką. Jak również przedstawiciele mediów: Telewizja TVT, Dziennik Zachodni, Gazeta Rybnicka, Nowiny oraz portal: rybnik.com.

Pani Dyrektor podziękowała pracownikom za to, że sercem podchodzą do swojej pracy i starają się, by jak najlepiej ją wykonać. Rodzicom za współpracę, życzliwe słowa, a także za uwagi, dzięki którym żłobek może dokonywać zmian na lepsze. Swoje podziękowania złożyła również na ręce Urzędu Miasta, pracownikom Wydziału Edukacji oraz CUW. Dziękowała za wyrozumiałość, zaufanie i wsparcie jakie Miejski Żłobek otrzymuje.

Podsumowując rok Pani Dyrektor powiedziała: „ Ten miniony rok był dla nas wielkim wyzwaniem, szczególnie organizacyjnym, aby w odpowiedni sposób uruchomić placówkę, przeprowadzić rekrutację i zapewnić dzieciom właściwą opiekę. Jestem przekonana, że zadanie to udało nam się zrealizować bardzo dobrze, bo dziś cieszymy prawie setką uśmiechniętych dzieci, które z radością każdego dnia do nas przychodzą”. Po za tym trzeba zaznaczyć, że był to rok bardzo pracowity i pełen doświadczeń, co można było zauważyć podczas oglądania prezentacji multimedialnej zaprezentowanej podczas uroczystości.

Następnie zaproszony na scenę został wice Prezydent Pan Wojciech Świerkosz, który docenił pracę opiekunów oraz bardzo dobre zarządzanie placówką przez naszą Panią Dyrektor.

Po przemówieniach, życzeniach i wręczeniu kwiatów przyszedł czas na występy dzieci. Była to niezwykła podróż po świecie, opowieść muzyczno-ruchowa w wykonaniu dwu i trzy latków naszego żłobka wraz z naszymi wspaniałymi opiekunami. Podróżowaliśmy od Ameryki, przez Rosję, Chiny, Niemcy docierając do Polski i dalej do Rybnika, gdzie maluszki z najmłodszej grupy zaprezentowały się z falującymi po wodzie wesołymi rybkami.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy „Wesołej rybce” sto lat, cieszyliśmy się wystrzałem kolorowego konfetti i tortem z płonącymi świecami.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze naszej komfortowej miejskiej placówki.

--- ZDJĘCIA WKRÓTCE ---