Roczek żłobka

W dniu 1 lutego 2019 r. Nasz Żłobek obchodził swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji zaproszono na uroczystość przedstawicieli Urzędu Miasta z Panem Prezydentem Wojciechem Świerkoszem na czele. Gościliśmy również dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oraz rodziców dzieci uczęszczających do żłobka Wesoła Rybka. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Aleksandra Bałdyga wspominając najważniejsze momenty z życia pierwszego roku działalności naszej placówki, były też podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałego miejsca pobytu naszych podopiecznych.
Goście mogli obejrzeć foto relację z tych wydarzeń na wielkoformatowym ekranie.
Punktem kulminacyjnym naszej radosnej uroczystości był występ artystyczny naszych podopiecznych. Była to podróż w różne krańce świata – Amerykę, Chiny, Rosję, Niemcy oraz Polskę. Całość składała się z tańców zawierających akcenty w postaci stroju, elementów tańca narodowego  poszczególnych państw. Cały występ poprowadził narrator opowiadając gościom rymowaną opowieść, która wprowadzała słuchaczy w klimat danego państwa.
Występ dzieci zakończyła wspólnie wykonana piosenka z udziałem  najmłodszych dzieci naszego żłobka. Dzieci radośnie zaśpiewały piosenkę o rybkach i morzu, a do dekoracji sceny użyły ruchomej scenerii zabierając nas w podróż morską w błękitnej toni. Były kolorowe rybki i fale, co spowodowało, że  goście mogli poczuć radosny i pozytywny klimat panujący w naszym żłobku nomen omen Wesoła Rybka.
Występ sprawił ogromną radość i uśmiech na twarzach zarówno dzieci jak i gości.
Nie zabrakło ogromnego tortu z symboliczną świeczką oraz gromkich braw przy wtórach fanfarów.
Po występie nadszedł moment na życzenia, kwiaty i uściski. Każdy z gości zaproszony został do wspólnego poczęstunku. Było to piękne wydarzenie, które długo będziemy wszyscy pamiętać.