Wyzwania Teodora

Bocian Teodor to przyjaciel dzieci. Postanowił on  zostać profesorem i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.
Teodor chce, by dzieci zdobyły siedem sprawności związanych ze sportem, przygotowaniem posiłku, okazaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć , dbaniem o przyrodę, a także stroną artystyczną.
Teodor, dla wszystkich, którzy podejmą wyzwanie i poradzą sobie z zadaniami przygotował nagrodę. Po każdym zadaniu dzieci otrzymają odznakę, a gdy wszystkie odznaki zostaną zebrane uczestnik zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora.
Głównym celem projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, a także uświadomienie, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku,  a pomoc okazywana innym  jest równie ważna, jak troska o siebie samego.


Cele szczegółowe projektu to:

  • dbanie o wszechstronny i indywidualny rozwój dzieci
  • zdobywanie różnych umiejętności np. sadzenie rośliny, wykonanie pracy plastycznej, itd
  • rozwijanie umiejętności współpracy
  • wyzwalanie pozytywnych emocji
  • rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia
  • rozwijanie samodzielności
  • kształtowanie empatii wobec innych osób
  • kształtowanie postawy proekologicznej
  • upowszechnianie zdrowego trybu życia
  • kształtowanie postawy prospołecznej

 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją Raportu końcowego projektu Wyzwania Teodora

Raport końcowy Wyzwania Teodora (1739 KB, PDF)

 

 

ROK  2020/2021

 

SPRAWNOŚĆ KOCHAJĄCEGO SERCA
W lutym Motylki z Miejskiego Żłobka nr 2 w Rybniku okazują miłość i koleżeńskość swoim kolegom i koleżankom poprzez przygotowanie serduszek walentynkowych. Tym samym  zdobyli  ODZNAKĘ- kochającego serca.

 

 

SPRAWNOŚĆ PRZYJACIELA PRZYRODY
W listopadzie Motylki z Miejskiego Żłobka nr 2 w Rybniku poszerzają swoją wiedzę na temat segregacji śmieci zdobywając ODZNAKĘ - przyjaciela przyrody.

 

 

SPRAWNOSĆ ANTYNUDKA
W lutym Miejski Żłobek nr 2 w Rybniku zdobył również ODZNAKĘ - antynudka. My się nigdy w naszym żłobku nie nudzimy, dlatego też dzieciaki z chęcią zrobiły pięknego zimowego bałwana.

 

 

SPRAWNOSĆ ZDROWEGO OSIŁKA
W styczniu Motylki z Miejskiego Żłobka nr 2  uzyskały ODZNAKĘ- zdrowego osiłka. Całość zadania sprawiła wszystkim dużo radości i uśmiechu na twarzy. Dzieci wykonały ćwiczenia gimnastyczne oraz brały udział w konkurencjach sportowych.

 

SPRAWNOŚĆ KUCHCIKOWEGO MISTRZA
W grudniu grupa Motylków z Miejskiego Żłobka nr 2 w Rybniku zdobyła ODZNAKĘ- kuchcikowego mistrza. Dzieci przygotowały i ozdobiły  własne pierniczki świąteczne, które później zjadły ze smakiem.

 

 

SPRAWNOŚĆ POMOCNEJ DŁONI
W marcu dzieci z Miejskiego Żłobka nr 2 w Rybniku zdobyły ostatnią ODZNAKĘ- pomocnej dłoni. Wraz z opiekunkami dzieciaki przygotowały karmnik dla ptaszków, który codziennie uzupełniały w ptasie przysmaki.

 

 

SPRAWNOSĆ ARTYSTYCZNEJ DUSZY
Grupa Motylki z Miejskiego Żłobka nr 2 w Rybniku w miesiącu listopad przywitała bociana Teodora. Przygotowała prace plastyczne z wizerunkiem bociana zdobywając tym samym  pierwszą ODZNAKĘ- artystycznej duszy.