Dogoterapia

Do Naszego żłobka zawitał szczególny gość, pies Aro, uroczy Golden retriever, który wraz ze swoją opiekunką Panią Adrianą, poprzez zajęcia terapeutyczne zachęca dzieci do aktywnego udziału w zabawach.


Kontakt z przyjaznym czworonogiem to duże wydarzenie w życiu najmłodszych. Dla wielu z nich bliski kontakt z psem jest nowym, życiowym doświadczeniem, ponieważ nie każde dziecko w tym wieku miało już okazję się z nim zetknąć.


Obecność zwierzęcia na zajęciach stanowi doskonałą motywację do podejmowania działań, dostarcza dużo radości, pozytywnych emocji i poczucia bezpieczeństwa. Dziecko nie tylko oswaja się z psem, przełamuje swój lęk, staje się bardziej otwarte, ale też uczy się prawidłowego zachowania wobec czworonoga oraz odpowiedzialności za niego. Kontakt z psem ma pozytywny wpływ na psychikę dziecka, a także na jego układ odpornościowy.

 

Zajęcia te budują poczucie własnej wartości, wyzwalają dużo spontanicznej aktywności, doskonalą sprawność ruchową dziecka, ćwiczą koncentrację, uwagę oraz wyciszają emocje.

 

ROK  2021/2022

Żabki

Tygryski

Tygryski

 

Tygryski

 

Żabki