Relacja z Festynu rodzinnego

W dniu 07.06.2022 r. na terenie Ośrodka Przygotowań Sportowych w Rybniku, z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki oraz Dnia Ojca przygotowaliśmy dla Naszych podopiecznych oraz ich rodzin festyn rodzinny. Dzięki wielu atrakcjom, konkursom, zabawom, słodkim nagrodom, a także oprawie festynu udało się wytworzyć niesamowitą atmosferę, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

W tym wyjątkowym dniu opiekunki przygotowały wiele atrakcji: m.in. powstał kącik fryzjerski oraz kącik malowania twarzy. Zadbaliśmy też o kącik przelewania wody oraz zabawy sensoryczne z masy plastycznej (mąka ziemniaczana z wodą), które cieszyły się dużym powodzeniem.

 

Dużo radości dostarczyły kolorowe fotobudki: rakieta, kosmonauta, księżniczka, pocztówka z wakacji. Nie zabrakło również baniek mydlanych i kredek. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się kącik plastyczny, w którym przy pomocy farb, pędzelków i wałeczków, a także własnych rączek, dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności artystyczne na folii lub arkuszach papieru. Prace były tworzone z wielkim zaangażowaniem, niejednokrotnie było to widać na wymalowanych farbą buziach.

 

Podczas festynu było dużo okazji do ruchu poprzez zabawy tj. tor wyścigowy, zabawy z piłką, chustą Klanza czy „wykopaliska”, w których dzieci znajdowały dinozaury. Przygotowaliśmy również konkursy, w których z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyli także rodzice. Skoki w workach czy przeciąganie liny obudziło w uczestnikach zdrową rywalizację.

 

Atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem był także ogromny dmuchany zamek udostępniony przez firmę „Darek Festyny”, na który dzieci ochoczo się wspinały.

 

Niemało wrażeń dostarczyła również straż pożarna. Strażacy z OSP Orzepowice chętnie opowiadali o sprzęcie potrzebnym do ugaszenia pożaru. Dzieci miały okazję wejść do wozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Niemałą atrakcją  było także pojawienie się wozu policyjnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz postaci „Sznupka”, który zachęcał dzieci do wspólnej zabawy i chętnie pozował do zdjęć.

 

Nad bezpieczeństwem czuwała nasza położna, u której można było zmierzyć ciśnienie. Rodzice mogli posilić się kiełbaską z grilla, a na deser zjeść lody i watę cukrową.

 

W tym wyjątkowym dniu rodzice i dzieci spędzili wspólnie czas, bawiąc się i ciesząc beztroską chwil. Festyn był również okazją do wzajemnej integracji rodziców oraz personelu żłobka.

Dziękujemy Naszym Gościom za przybycie i wspaniałą zabawę.

Szczególne podziękowania kierujemy również do sponsorów:

DAREK FESTYNY
FHU MARIUSZ JAROSZEK OWOCE ŚWIATA