Wyprawy małe i duże

"Wyprawy małe i duże” czyli wycieczki naszych podopiecznych.

 

Wyjazd na wycieczkę to dla dzieci WIELKA WYPRAWA, która daje możliwość rozwijania umiejętności społecznych i zainteresowań, przyczynia się także do wyrabiania sprawności fizycznej, wytrzymałości i odporności.


Wycieczki są bardzo dobrą okazją do rozwijania i jednocześnie podtrzymywania naturalnej u dzieci ciekawości, potrzeby poznawania i doświadczania otaczającej rzeczywistości.

 

Rozwijanie u dziecka zainteresowania otaczającym go światem należy zacząć już od najmłodszych lat. Małe dzieci są ciekawe nowych rzeczy i niesamowicie chłoną wiedzę.

 

Sposobność bezpośredniego udziału dzieci w obserwowaniu otoczenia sprawia, że wycieczki i spacery mają przede wszystkim niezwykłe walory poznawcze. Dzięki nim dzieci w bezpośredni sposób poznają otaczający je świat przyrody: rośliny i zwierzęta żyjące w różnych środowiskach przyrodniczych oraz warunki, jakie są potrzebne do ich rozwoju.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych milusińskich dokładamy wszelkich starań, aby zorganizować dzieciom niezapomnianą wyprawę, którą zapamiętają długi czas.

 

ROK  2021/2022

Zakątek zwierzątek

ROK  2020/2021

Zagroda 3 siostry